HemsirelerKulubu.Com
Site ile ilgili görüşlerinizi yorum atarak bize iletebilirsiniz
HemsirelerKulubu.Com

Süper Hemşire Bu Kez De Tatil Dönüşü Hayat Kurtardı

Balıkesir’de bir hemşire… Meral Türkyılmaz. Türkiye onun ilk olarak izinli gününde yolda kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kurtardığında duymuştu. Meral hemşire yine bir hayat kurtardı. Tatilden dönen Türkyılmaz bu kez de Susurluk’ta bir trafik kazasına rastladı ve 112 ekipleri ulaşmadan müdahalede bulunduğu ağır yaralı genci yaşama şansına kavuşturdu.

Balıkesir’de görev yapan hemşire Meral Türkyılmaz izinli gününde kaldırımda kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kurtararak gündeme gelmişti. Meral hemşire şimdi de tatil dönüşü Susurluk’ta rastladığı bir kazada, ağır yaralanan gence müdahalede bulunarak hayatını kurtardı.

Balıkesir’de bankamatikten para çekerken bir vatandaşın yere yığıldığını gören koroner bakım hemşiresi Meral Türkyılmaz, yaptığı ilkyardım ile 50 yaşındaki Yılmaz Çelik’i hayata bağlamıştı.

Türkyılmaz, bu davranışının ardından Balıkesir’de yılın hemşiresi seçilerek, Ebeler ve Hemşireler Haftasın’da Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın daveti üzerine Ankara’ya düzenlenen sempozyuma katılarak teşekkür belgesi aldı.

Yılmaz Çelik ve ailesi, hemşire Türkyılmaz’ı ziyaret ederek şükranlarını sundu. Ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Çelik, hemşire Türkyılmaz’ın ellerini bırakmayarak, “Yüce rabbime şükürler olsun, önce Allah, sonra doktorlarımız ve hemşirelerimiz. Allah başımızdan eksik etmesin. Devlet hastanemizin burada olması bizim için avantaj. Allah hepsinden razı olsun; çok iyi baktılar” dedi.

Hemşire Meral Türkyılmaz, aylar sonra Yılmaz Çelik’i sağlıklı bir şekilde karşısında görmenin çok hoşuna gittiğini dile getirdi.

Türkyılmaz şunları söyledi: “Yaptığım işin mutluluğunu şimdi daha çok yaşıyorum. Allah sağlık versin.”

Devlet Hastanesi Koroner Bakım Servisi’nde hastalara kritik müdahalelerde bulunarak önemli bir görevi yerine getiren hemşire Türkyılmaz, sokakta da bir trafik kazasına müdahale ederek yaralı bir genci hayata bağladı. Ailesiyle birlikte çıktığı hafta sonu gezisinde Susurluk’ta bir kazayı görünce 112 ekiplerinden önce yaralı gence yine ilk müdahaleyi yaptı. Kanaması olan ve solunumu durma noktasına gelen gence ilkyardım uygulayan Türkyılmaz, hastayı olay yerine gelen 112 ekiplerine teslim etti.

Kaynak: Cnnturk.com

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ