Haberler

Süper Hemşire Bu Kez De Tatil Dönüşü Hayat Kurtardı

Balıkesir’de görev yapan hemşire Meral Türkyılmaz izinli gününde kaldırımda kalp krizi geçiren bir kişinin hayatını kurtararak gündeme gelmişti. Meral hemşire şimdi de tatil dönüşü Susurluk’ta rastladığı bir kazada, ağır yaralanan gence müdahalede bulunarak hayatını kurtardı.

Balıkesir’de bankamatikten para çekerken bir vatandaşın yere yığıldığını gören koroner bakım hemşiresi Meral Türkyılmaz, yaptığı ilkyardım ile 50 yaşındaki Yılmaz Çelik’i hayata bağlamıştı.

Türkyılmaz, bu davranışının ardından Balıkesir’de yılın hemşiresi seçilerek, Ebeler ve Hemşireler Haftasın’da Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın daveti üzerine Ankara’ya düzenlenen sempozyuma katılarak teşekkür belgesi aldı.

Yılmaz Çelik ve ailesi, hemşire Türkyılmaz’ı ziyaret ederek şükranlarını sundu. Ziyarette duygu dolu anlar yaşandı. Çelik, hemşire Türkyılmaz’ın ellerini bırakmayarak, “Yüce rabbime şükürler olsun, önce Allah, sonra doktorlarımız ve hemşirelerimiz. Allah başımızdan eksik etmesin. Devlet hastanemizin burada olması bizim için avantaj. Allah hepsinden razı olsun; çok iyi baktılar” dedi.

Hemşire Meral Türkyılmaz, aylar sonra Yılmaz Çelik’i sağlıklı bir şekilde karşısında görmenin çok hoşuna gittiğini dile getirdi.

Türkyılmaz şunları söyledi: “Yaptığım işin mutluluğunu şimdi daha çok yaşıyorum. Allah sağlık versin.”

Devlet Hastanesi Koroner Bakım Servisi’nde hastalara kritik müdahalelerde bulunarak önemli bir görevi yerine getiren hemşire Türkyılmaz, sokakta da bir trafik kazasına müdahale ederek yaralı bir genci hayata bağladı. Ailesiyle birlikte çıktığı hafta sonu gezisinde Susurluk’ta bir kazayı görünce 112 ekiplerinden önce yaralı gence yine ilk müdahaleyi yaptı. Kanaması olan ve solunumu durma noktasına gelen gence ilkyardım uygulayan Türkyılmaz, hastayı olay yerine gelen 112 ekiplerine teslim etti.

Kaynak: Cnnturk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu