Home / Güncel / Haberler / Ambulans Bekleyen Yaralıların Yardımına Hemşire Yetişti

Ambulans Bekleyen Yaralıların Yardımına Hemşire Yetişti

İzmir’in Ödemiş ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışan 58 yaşındaki Erol Fırıldakça’ya, 27 yaşındaki Ali A. motosikletiyle çarptı.

Yere düşen Erol Fırıldakça ile yola savrulan motosiklet sürücüsü Ali A. yaralandı. Yaralıları görenler kazayı sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Yoldan Geçen Hemşire Müdahale Etti

Bu sırada yoldan geçen hemşire Simge Yıldız ve öğretmen eşi Umut Yıldız yaralılara ilk müdahalede bulundu. Daha sonra kaza yerine ulaşan ambulanslar, yaralıları Ödemiş Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu belirtilirken, polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

“İNSANLIK GÖREVİ”

Geçen yıl da İzmir Metrosu’nda kalp krizi geçiren bir hastaya müdahale ettiğini belirten hemşire Simge Yıldız, “İzmir’de özel bir hastanede hemşirelik yapıyorum. Eşimle birlikte aracımızla İzmir’e gidiyorduk. Kazayı görünce, araçtan indik. Eşimle hemen yaralı kişilere ilk yardım çantasıyla müdahale ettik. Bunun bir insanlık görevi olduğunu düşünüyorum” dedi.

Kaynak : Ensonhaber.com

hakkında Hemşireler Kulübü

Ayrıca Kontrol Et

hemşire çamaşır suyu

Çamaşır suyu ile temizlik yapmak zararlı mı?

ABD'de 30 yıl boyunca yürütülen bir araştırma , her hafta düzenli olarak çamaşır suyu ve başka dezenfektanlar kullanmanın ölümcül Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı KOAH'a yakalanma riskini yüzde 32'ye kadar artırdığına işaret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.