Doping

Kanser Hastası Olarak Girdiği Hastaneye Hemşire Olarak Dönen Hayat Dolu Kadının Hikayesi

Kanser onun kapısını henüz 2 yaşındayken çaldı!

Montana Brown’a henüz 2 yaşındayken, kas hücrelerinde ve diğer yumuşak doku hücrelerinde gelişen rabdomiyosarkom kanser teşhisi kondu. Teşhisin ardından, Montana’ya tam bir yıl boyunca AFLAC Kanser Merkezi’nde kemoterapi uygulandı. 1 yıl sonunda sağlığına kavuşan Montana, hastanede kaldıkları süre içerisinde anne ve babasının kendisini normal hissetmesi adına çok çaba sarf ettiğini de sözlerine ekledi.

Tam her şey yolunda gidiyordu ki…

 Lise yıllarına kadar her şey yolunda gidiyordu Montana için. Jimnastik alanında da oldukça etkin olan Montana lisede ”Ponpon Kızlar” seçmelerine girdi. Seçmeler sırasında hiçbir belirti hissetmediğini söyleyen Montana, hareketlerinde ve koşma şeklinde gariplik olduğunu söyleyen anne ve babasıyla birlikte hastaneye gitti. Çok geçmeden acı haberi aldılar; Montana tekrar kansere yakalanmıştı! 2 yaşındayken yendiği kanserle 15 yaşında tekrar savaşmak zorundaydı ancak pes etmeye hiç de niyeti yoktu. Aylarca süren kemoterapi uygulamasına tekrar maruz kalan Montana, kanseri ikinci kez alt etmeyi başarırken, artık kendisine bir de hedef belirlemişti. Aynı hastanede hemşire olmak…

”Kanserle savaşan çocuklara umut kaynağı olmak istiyorum!”

 Hastanede geçirdiği zaman içerisinde kendisini en çok etkileyen şeyin hemşirelerin merhameti ve sevgi dolu oluşu olduğunu söyleyen 24 yaşındaki Montana, geçtiğimiz hafta içerisinde ”en büyük hayalim” olarak nitelendirdiği hemşirelik görevine, tedavi olduğu AFLAC Kanser Merkezi’nde başladı. Kanserle savaşan çocuklara umut kaynağı olmak istediğini söyleyen Montana sözlerini şu şekilde noktaladı: ”Bu koridorlarda artık kanser olarak değil, kansere yakalanan çocukları kurtarmak adına elimden geleni yaparak yürüyeceğim.”

Seninle gurur duyuyoruz Montana Brown, gücün ve neşen daim olsun! ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu